Sterylizatory do butelek

Sterylizatory do butelek i akcesoriów to urządzenia do szybkiej dezynfekcji - butelek, smoczków, nakrętek i małych elementów. Pomagają utrzymać idealną czystość butelek, zapobiegają osadzaniu się brudu i bakterii. Dbajmy o zdrowie dziecka - sterylizowanie butelek zapobiega rozwijaniu się pleśni i bakterii. Nawet niewielka ich ilość może już zaszkodzić niemowlakom. Sterylizacja butelek to gwarancja bezpiecznego posiłku niemowlaka. Jeżeli zależny nam na zdrowiu naszego dziecka, i chcemy uniknąć dolegliwości żołądkowych lub zarażenie bakteriami, które rozwijają się na pokrytych substancjami organicznymi powierzchniach, a nie mamy czasu, żeby wyparzyć butelki wrzątkiem, zaopatrzmy się w odpowiedni sterylizator do butelek i akcesoriów.

Sterylizacja butelek opiera się na zastosowaniu gorącej pary wodnej. W zależności od rodzaju sterylizatora, wysterylizowanie jego zawartości może zająć od kilku do kilkunastu minut. Jeżeli pozostawimy akcesoria wewnątrz sterylizatora, pozostaną one sterylne jeszcze co najmniej kilka godzin.

Szybkość działania sterylizatora zależy od jego mocy grzewczej - sterylizator parowy, lub mocy mikrofalówki - sterylizator mikrofalowy. Im większa moc, tym szybsze nagrzewanie wody - para wodna do sterylizacji powinna mieć 100 stopni Celsjusza. Sterylizacja jest potrzebna do czasu, kiedy dziecko będzie miało wystarczająco rozwinięty układ immunologiczny, ponieważ sterylizatory do butelek chronią niemowlęta przed bakteriami znajdującymi się w leżącym pokarmie.

Sterylizatory parowe są sterowane elektronicznie i wygotowują butelki za pomocą pary wodnej o temperaturze bliskiej 100 stopniom Celsjusza. Sterylizator parowy jest bardzo wygodny - butelki można zostawić wewnątrz, gdzie zachowają sterylność przez kilka godzin. Po upływie deklarowanego czasu można go włączyć ponownie i za chwilę akcesoria znów będą sterylne. Niektóre modele sterylizatorów paroweychsą na tyle duże i wytrzymałe, że można je użyć nawet do gotowania na parze.

Sterylizatory mikrofalowe wkłada się do kuchenki mikrofalowej. Mikrofale sprawiają, że woda w takim sterylizatorze paruje i po kilku minutach butelki są zdezynfekowane i czyste. Sterylizator mikrofalowy ma niewielki rozmiar i niską cenę.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów