Smoczki do butelek

Smoczki do butelek dla niemowląt wykonywane są z dwóch rodzajów materiałów – silikonu lub kauczuku (lateksu). Smoczki z kauczuku są jasnobrązowe i matowe, mają charakterystyczny zapach i smak, nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu. Smoczki z silikonu są przeźroczyste, nie mają zapachu i smaku.

Smoczki silikonowe są trwałe i można je wielokrotnie sterylizować. Smoczki dynamiczne dla niemowląt, które zmieniają kształt pod wpływem ssania to nowe, ale bardzo dobre rozwiązanie - smoczek dynamiczny posiada wewnątrz wypustki, które spowalniają przepływ mleka, imitując opór kanalików laktacyjnych. Taki smoczek do butelki wymaga od niemowlaka większej siły ssania i uczy go aktywnie ssać.

Smoczki dynamiczne są najlepsze dla niemowląt karmionych butelką zamiast piersią oraz kiedy zauważymy zdenerwowanie i grymaszenie dziecka przy karmieniu piersią, gdy jest naprzemiennie karmione z butelki, co spowodowane jest najczęściej przyzwyczajeniem do zbyt łatwego ściągania mleka z butelki. Smoczki do butelek powinny być dopasowane do rodzaju podawanego pokarmu i wieku dziecka.

Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów
Pokazuje 1 - 19 z 19 elementów