Poduszki dla niemowląt

Poduszki dla dzieci zapewniają komfort snu dzieci i zabezpieczają przed ulewaniem się z buzi oraz odkształcaniem się główki noworodka podczas snu. Poduszki dla niemowląt mogą być cienkie i płaskie, stanowiąc tylko podkład pod główkę lub grubsze, ortopedyczne, redukujące punktowy nacisk główki niemowlaka i zabezpieczające przez spłaszczeniem główki, która ma niezrośnięte jeszcze kości czaszki. Poduszki ortopedyczne dla niemowląt wykonane są ze specjalnych tworzyw, obejmujących i podpierających duży obszar główki, a często również z materiałów zapamiętujących kształt, po dłuższym leżeniu dziecka na poduszce.

Poduszka dla niemowlaka jest niezbędna, aby niemowlę wygodnie spało i aby prawidłowo rozwijał się aparat mowy. Poduszka dla dziecka przestanie być potrzebna dopiero kiedy dziecko podrośnie i kiedy zauważymy że nasze dziecko najlepiej śpi na brzuszku z podciągniętymi nóżkami. W tej pozycji dziecko zawsze zsuwa się z poduszki gdy ta utrudnia mu oddychanie.

Poduszka dla niemowląt klin jest najlepszą i najbezpieczniejszą poduszką dla kręgosłupa niemowlaka, dzięki swojemu kształtowi kręgosłup dziecka jest prosty i nie wygina się niezależnie od ułożenia niemowlaka, a podczas snu głowa dziecka jest wyżej od reszty ciała, przez co dziecku nie ulewa się z buzi.

Poduszki dla noworodków powinno stosować się zawsze po karmieniu, aby dziecku się nie ulewało, oraz w trakcie kataru aby nie zachłysnęło się wydzieliną, która przy podpartej poduszką główce dziecka spływa łatwiej na zewnątrz a nie do gardła.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów