Wkładki laktacyjne

Wkładki laktacyjne przydają się zawsze w pierwszych tygodniach karmienia, kiedy laktacja jest jeszcze nieustabilizowana. Dzięki wkładkom do biustonosza, które chłoną wilgoć, można uniknąć krępujących plam na bieliźnie i ubraniu. Wkładki laktacyjne powinny być na tyle grube, aby nie przeciekać, a jednocześnie odpowiednio miękkie i cienkie aby nie drażnić piersi.

Muszle laktacyjne przydadzą się za to mamom, które mają poranione sutki lub do zebrania mleka. A także zamiast wkładek laktacyjnych - jest to dobry sposób na to, by zebrać mleko, które zostałoby wchłonięta przez wkładkę. Dostępnych jest kilka rodzajów wkładek: wkładki jednorazowe i wielokrotnego użytku, nadające się do prania, o różnej grubości i chłonności, wkładki oddychające, chłodzące, z przylepcem bądź bez a także w różnych kolorach.

Wkładki laktacyjne wkłada się do biustonosza lub przyczepia do jego wnętrza za pomocą specjalnego przylepca. Jednorazowe wkładki laktacyjne są dobrym wyborem, kiedy nie chce się tracić czasu na dodatkowe pranie. Wkładki jednorazowe wyrzuca się po użyciu - są one zazwyczaj cieńsze niż wkładki wielorazowego użytku i mniej widoczne pod biustonoszem i oczywiście bardziej higieniczne. Wkładka laktacyjna powinna być wybierana przede wszystkim ze względu na:
- dużą chłonność,
- odpowiednią powierzchnię, aby zbierała mleko nawet kiedy się przesunie,
- niewielką grubość, aby była niewidoczna pod ubraniem,
- ergonomiczny kształt, im lepiej będzie się układać w biustonoszu, tym większy komfort,
- odpowiednią warstwę klejąca, aby utrzymywała się w odpowiednim miejscu.

Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 21 elementów