Podgrzewacze do butelek

Podgrzewacze do butelek dla niemowląt to urządzenia służące do przygotowania ciepłego posiłku lub picia dla dziecka. Podgrzewacz do butelek zasadniczo ułatwia karmienie niemowlaka. Dobre podgrzewacze poza równym podgrzewaniem mleka czy innych pokarmów utrzymuje również ich temperaturę po podgrzaniu do czasu aż butelka będzie potrzebna. Podgrzewacz podnosi temperaturę posiłku równomiernie przez co zachowuje wszystkie wartości odżywcze podgrzewanych pokarmów.

Podgrzewacz do butelek dla niemowląt jest przeważnie uniwersalny i pasują do niego różne typy butelek. Głównym zadaniem podgrzewaczy jest podgrzewanie mleka i innych pokarmów dla niemowląt za pomocą wody lub pary wodnej. Zaawansowane technicznie podgrzewacze mogą również zastępować sterylizator lub gotować na parze. Podgrzewacze do butelek różnią się funkcjami i dodatkami: mogą posiadać np. wyświetlacz LCD, termostat z funkcją podtrzymywania ciepła, tacki na różne pokarmy, jak i pojemnością, od czego zależy wielkość i ilość butelek, które można w nich podgrzewać.

Podgrzewacze turystyczne są przeznaczone na wyjazdy - kiedy nie ma pewności lub możliwości podłączenia podgrzewacza do stałej sieci elektrycznej lub ważna jest minimalna wielkość bagażu do zabrania. Podgrzewacze podróżne mogą działać na różne sposoby - czerpać energię z gniazdka zapalniczki samochodowej (podgrzewacze samochodowe), są modele z własnymi zasilaczami czy bateriami, dostępny jest też podgrzewacz żelowy do butelek, nagrzewający się sam bez użycia prądu dzięki reakcjom chemicznym. W podgrzewaczu turystycznym do butelek niezbędna jest też powłoka termoizolacyjna utrzymująca temperaturę pokarmu.

Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów