Butelki dla niemowląt

Butelki dla niemowląt - butelki do karmienia wybranych renomowanych firm, szklane, plastikowe, klasyczne, antykolkowe i samosterylizujące, a nawet z czujnikiem ciepła. Nasze butelki do karmienia niemowląt są bezpieczne i posiadają atesty lub certyfikaty. Wszystkie butelki dla niemowląt można myć lub sterylizować przy pomocy akcesoriów dostępnych w naszym sklepie.

Jaką butelkę do karmienia wybrać? Po zakończeniu karmienia piersią potrzebna jest butelka dla niemowlaka ze smoczkiem. Na początku dla noworodka wystarczą dwie małe butelki do karmienia o pojemności 120-150ml, które później można używać do podawania dziecku płynów do picia - wody z glukozą czy soków owocowych. 4-6 miesięcznemu niemowlakowi mleko podaje się już w ilości 180ml lub 220ml na jedno karmienie, a starszemu dziecku już zupki i posiłki z butelek minimum 250ml do 350ml. Plastikowe butelki dla niemowląt można wymieniać mniej więcej co 3 miesiące.

System odpowietrzania i swobodnego przepływu płynów to najnowsza technologia, którą stosują obecnie prawie wszyscy więksi producenci. Butelka antykolkowa dla niemowlaka uniemożliwia połykanie powietrza przez dziecko i w ten sposób zapobiega powstawaniu uciążliwych kolek. Polecamy szczególnie butelki antykolkowe ze smoczkami zakrzywionymi z odpowietrzaniem, lub dynamicznymi, które zapobiegają połykaniu powietrza przez dziecko podczas picia i jednocześnie zapobiegają kolce.

Smoczki do butelek mają zróżnicowane szybkości przepływu pokarmu - z naszej oferty można dobrać również odpowiedni smoczek do butelki. Przy karmieniu butelką należy zadbać o właściwą pozycję niemowlaka, aby była wygodna dla dziecka, dla nas i jednocześnie zminimalizować możliwość zakrztuszenia. Dziecko będzie dobrze się czuło przytulone do brzucha, skierowane nieznacznie w naszą stronę. Głowę w trakcie karmienia butelką należy trzymać wyżej niż resztę ciała. Niemowląt nie należy karmić butelką w pozycji leżącej, ponieważ łatwo wtedy o zakrztuszenie.

Podkategorie

 • Sterylizatory do butelek

  Sterylizatory do butelek i akcesoriów to urządzenia do szybkiej dezynfekcji - butelek, smoczków, nakrętek i małych elementów. Pomagają utrzymać idealną czystość butelek, zapobiegają osadzaniu się brudu i bakterii. Dbajmy o zdrowie dziecka - sterylizowanie butelek zapobiega rozwijaniu się pleśni i bakterii. Nawet niewielka ich ilość może już zaszkodzić niemowlakom. Sterylizacja butelek to gwarancja bezpiecznego posiłku niemowlaka. Jeżeli zależny nam na zdrowiu naszego dziecka, i chcemy uniknąć dolegliwości żołądkowych lub zarażenie bakteriami, które rozwijają się na pokrytych substancjami organicznymi powierzchniach, a nie mamy czasu, żeby wyparzyć butelki wrzątkiem, zaopatrzmy się w odpowiedni sterylizator do butelek i akcesoriów.

  Sterylizacja butelek opiera się na zastosowaniu gorącej pary wodnej. W zależności od rodzaju sterylizatora, wysterylizowanie jego zawartości może zająć od kilku do kilkunastu minut. Jeżeli pozostawimy akcesoria wewnątrz sterylizatora, pozostaną one sterylne jeszcze co najmniej kilka godzin.

  Szybkość działania sterylizatora zależy od jego mocy grzewczej - sterylizator parowy, lub mocy mikrofalówki - sterylizator mikrofalowy. Im większa moc, tym szybsze nagrzewanie wody - para wodna do sterylizacji powinna mieć 100 stopni Celsjusza. Sterylizacja jest potrzebna do czasu, kiedy dziecko będzie miało wystarczająco rozwinięty układ immunologiczny, ponieważ sterylizatory do butelek chronią niemowlęta przed bakteriami znajdującymi się w leżącym pokarmie.

  Sterylizatory parowe są sterowane elektronicznie i wygotowują butelki za pomocą pary wodnej o temperaturze bliskiej 100 stopniom Celsjusza. Sterylizator parowy jest bardzo wygodny - butelki można zostawić wewnątrz, gdzie zachowają sterylność przez kilka godzin. Po upływie deklarowanego czasu można go włączyć ponownie i za chwilę akcesoria znów będą sterylne. Niektóre modele sterylizatorów paroweychsą na tyle duże i wytrzymałe, że można je użyć nawet do gotowania na parze.

  Sterylizatory mikrofalowe wkłada się do kuchenki mikrofalowej. Mikrofale sprawiają, że woda w takim sterylizatorze paruje i po kilku minutach butelki są zdezynfekowane i czyste. Sterylizator mikrofalowy ma niewielki rozmiar i niską cenę.

 • Smoczki do butelek

  Smoczki do butelek dla niemowląt wykonywane są z dwóch rodzajów materiałów – silikonu lub kauczuku (lateksu). Smoczki z kauczuku są jasnobrązowe i matowe, mają charakterystyczny zapach i smak, nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu. Smoczki z silikonu są przeźroczyste, nie mają zapachu i smaku.

  Smoczki silikonowe są trwałe i można je wielokrotnie sterylizować. Smoczki dynamiczne dla niemowląt, które zmieniają kształt pod wpływem ssania to nowe, ale bardzo dobre rozwiązanie - smoczek dynamiczny posiada wewnątrz wypustki, które spowalniają przepływ mleka, imitując opór kanalików laktacyjnych. Taki smoczek do butelki wymaga od niemowlaka większej siły ssania i uczy go aktywnie ssać.

  Smoczki dynamiczne są najlepsze dla niemowląt karmionych butelką zamiast piersią oraz kiedy zauważymy zdenerwowanie i grymaszenie dziecka przy karmieniu piersią, gdy jest naprzemiennie karmione z butelki, co spowodowane jest najczęściej przyzwyczajeniem do zbyt łatwego ściągania mleka z butelki. Smoczki do butelek powinny być dopasowane do rodzaju podawanego pokarmu i wieku dziecka.

 • Podgrzewacze do butelek

  Podgrzewacze do butelek dla niemowląt to urządzenia służące do przygotowania ciepłego posiłku lub picia dla dziecka. Podgrzewacz do butelek zasadniczo ułatwia karmienie niemowlaka. Dobre podgrzewacze poza równym podgrzewaniem mleka czy innych pokarmów utrzymuje również ich temperaturę po podgrzaniu do czasu aż butelka będzie potrzebna. Podgrzewacz podnosi temperaturę posiłku równomiernie przez co zachowuje wszystkie wartości odżywcze podgrzewanych pokarmów.

  Podgrzewacz do butelek dla niemowląt jest przeważnie uniwersalny i pasują do niego różne typy butelek. Głównym zadaniem podgrzewaczy jest podgrzewanie mleka i innych pokarmów dla niemowląt za pomocą wody lub pary wodnej. Zaawansowane technicznie podgrzewacze mogą również zastępować sterylizator lub gotować na parze. Podgrzewacze do butelek różnią się funkcjami i dodatkami: mogą posiadać np. wyświetlacz LCD, termostat z funkcją podtrzymywania ciepła, tacki na różne pokarmy, jak i pojemnością, od czego zależy wielkość i ilość butelek, które można w nich podgrzewać.

  Podgrzewacze turystyczne są przeznaczone na wyjazdy - kiedy nie ma pewności lub możliwości podłączenia podgrzewacza do stałej sieci elektrycznej lub ważna jest minimalna wielkość bagażu do zabrania. Podgrzewacze podróżne mogą działać na różne sposoby - czerpać energię z gniazdka zapalniczki samochodowej (podgrzewacze samochodowe), są modele z własnymi zasilaczami czy bateriami, dostępny jest też podgrzewacz żelowy do butelek, nagrzewający się sam bez użycia prądu dzięki reakcjom chemicznym. W podgrzewaczu turystycznym do butelek niezbędna jest też powłoka termoizolacyjna utrzymująca temperaturę pokarmu.

 • Akcesoria do butelek

  Akcesoria do butelek niemowlęcych oraz płyny do mycia i czyszczenia akcesoriów dziecięcych takich jak naczynia, smoczki, butelki, kubeczki. Wszystkie płyny do mycia akcesoriów zawierają naturalne składniki i posiadają neutralne pH. Całkowicie ulegają biodegradacji dzięki czemu nie zanieczyszczają środowiska. Płyny do mycia butelek dla niemowląt zawarte w naszej ofercie są bezpieczne dla dzieci i rodziców, nie powodują alergii i podrażnień.

na stronę
Pokazuje 1 - 45 z 55 elementów
Pokazuje 1 - 45 z 55 elementów