Gryzaki

Gryzaki dla niemowląt - ułatwiają ząbkowanie i niwelują dyskomfort dzieci. Pierwsze ząbki wyrzynają się niemowlakom najczęściej między szóstym a ósmym miesiącem życia. W okresie, gdy niemowlak zaczyna okres ząbkowania niezbędne jest specjalny gryzak dla niemowlaka - to dla dziecka najlepszy sposób na złagodzenie procesu wyrzynania się pierwszych mlecznych ząbków. Zagryzanie takiego gryzaka uśmierza swędzenie dziąseł i dolegliwości bólowe, a także ułatwia pojawianie się nowych zębów u niemowląt.

Gryzak zaspokaja różne potrzeby ząbkującego niemowlaka. W czasie, gdy dziąsła są rozpulchnione i zaczerwienione, czyli przed pojawieniem się ząbka najlepiej sprawdzają się gryzaki oziębiające: wodne lub żelowe. Kiedy dziecko gryzie zimny gryzak, lepiej łagodzi on ból związany z ząbkowaniem. Płyn z takiego gryzaka jest nieszkodliwy, a gryzaki dla niemowląt są tak skonstruowane, aby były wytrzymałe i niemowlak nie mógł go przegryźć nawet ząbkami. Gryzaki takie można szybko schłodzić w lodówce i podać dziecku żeby skutecznie złagodzić ból. Natomiast gdy dziąsła swędzą i dziecko ma silną potrzebę gryzienia – najlepszym rozwiązaniem są gryzaki dla niemowlaków wykonane z delikatnego i elastycznego, a zarazem trwałego materiału, np. kauczuku czy silikonu.

Małemu dziecku łatwiej jest utrzymać w rączkach gryzaki lekkie i poręczne, najlepiej z dodatkowym uchwytem. Gryzaki-grzechotki łączące funkcję gryzaka i zabawki są również dobrym rozwiązaniem, ponieważ dziecko dłużej cieszy się taką zabawką. Niektóre gryzaki dla niemowląt mają również otwory na aplikację żelu przeciwbólowego dla niemowląt. Gryzaki dla dzieci są często używane w matach edukacyjnych oraz zawieszkach i przywieszkach do łóżeczek i wózków, co pozwala maluszkowi zagryzać je w trakcie zabawy czy gaworzenia.

na stronę
Pokazuje 1 - 45 z 49 elementów
Pokazuje 1 - 45 z 49 elementów