Maty edukacyjne

Maty edukacyjne dla dzieci i niemowląt - dzieci lubią urozmaicenie, kolory, nowe dźwięki, a mata do zabawy ma to wszystko i jest bardziej poręczna od kojca oraz daje więcej swobody niż leżaczek. Maty edukacyjne dla niemowląt to rodzaj zabawek edukacyjnych, które rozbudzają u dzieci ciekawość światem i stymulują rozwój zmysłów, np. wzroku, słuchu czy dotyku. Przeznaczeniem każdej maty do zabawy jest pobudzenie zmysłów dziecka. Maty edukacyjne posiadają ocieplany materacyk oraz pałąki z doczepianymi zabawkami i kolorowe wzorki z różnych materiałów.

Maty edukacyjne dla niemowląt to domowy plac zabaw w którym niemowlak wspomaga swój rozwój psychoruchowy. Dziecko, które jeszcze nie chodzi ani nie biega, dzięki jaskrawym kolorom, różnym fakturom materiałów i przyciągającym zainteresowanie zabawkom zawieszonym nad główką jest zachęcane do aktywności – przekręca się, obraca, raczkuje, dotyka wszystkiego, łapie i ciągnie zabawki, szeleści, a nawet przegląda się w lusterku. Maty edukacyjne występują w różnych wymiarach, kolorach, są zrobione z różnych materiałów. Niektóre maty mają spinane boki, które tworzą barierkę zapobiegającą wypadnięciu dziecka - coś w rodzaju minikojca.

Mata edukacyjna powinna mieć zawieszone na pałąkach kolorowe pluszaki, zabawki i akcesoria, piszczałki i szeleszczące elementy. Zabawki z melodyjkami po naciśnięciu odgrywają różne melodyjki, które stymulują rozwój słuchu u niemowlęcia. Mata edukacyjna to dobra inwestycja. Służy dziecku praktycznie przez cały pierwszy rok życia. Gdy niemowlak kończy trzy miesiące zaczyna bacznie obserwować otaczający go świat. Kolorowa mata edukacyjna pełna zabawek i świecidełek, jest dla niego rajem. Dziecko na początku ogląda elementy maty, a następnym miesiącach w późniejszych sięga ku nim i bawi się. Z biegiem dni odkrywa coraz to nowe funkcje maty. Maty edukacyjne dla niemowląt to również odpowiednie miejsca na leżakowanie i naukę raczkowania. Skupianie wzroku na przedmiocie, pierwsze próby chwytania, podnoszenia główki, raczkowania czy pierwsze samodzielne kroki dziecka – to właśnie na matach edukacyjnych nasze dzieci rozwijają nowe zdolności.

Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów
Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów