Smoczek uspokajający silikonowy NUK GENIUS

Nowy produkt

Uspokajające smoczki silikonowe dla dzieci w różnym wieku

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Smoczek uspokajający silikonowy NUK GENIUS.

 

Zalety smoczka GENIUS:

- Niezwykle miękki
Maksymalna miękkość i elastyczność - wbudowane miękkie kanaliki wzdłuż gumki zmniejszają nacisk na szczękę do minimum.

- Więcej miejsca
Dodatkowe wgłębienie sprawia, że język ma więcej wolnego miejsca.

- Naturalny kształt
Anatomiczny kształt gumki jest wzorowany na kształcie brodawki sutkowej matki w czasie karmienia.

- System odpowietrzania NUK Air System
Powietrze może wydostawać się ze smoczka, gdy dziecko ssie. Dzięki temu smoczek pozostaje miękki i elastyczny oraz idealnie dostosowuje się do jamy ustnej dziecka.

- Wzmacniające warstwy
Kanaliki wbudowane wewnątrz silikonu wzmacniają gumkę smoczka i zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.

 

Anatomiczne smoczki uspokajające są dostępne w nastepujących rozmiarach:

- rozmiar 1 - od urodzenia do 6 miesiąca życia

- rozmiar 2 - od 6 do 18 miesięcy

- rozmiar 3 - od 18 do 36 miesięcy

Uwaga! Powyższe informacje dotyczące wielkości smoczków odpowiednich dla danego wieku dziecka są tylko zaleceniami. Należy zawsze brać pod uwagę indywidualny rozwój swojego dziecka.

 

Anatomiczny kształt NUK - specjalny kształt smoczków do butelek oraz uspokajających NUK został opracowany w 1956 roku przez Dr. med. dent. A. Müllera oraz Prof. Dr. Dr. W. Baltersa. Przypomina on kształt brodawki sutkowej matki w czasie karmienia piersią i umożliwia wykorzystanie wrodzonego instynktu ssania dziecka do ćwiczenia mięśni szczęki. Dzięki temu anatomiczny kształt smoczków NUK w naturalny sposób wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej dziecka.

Silikon, z którego są zrobione smoczki uspokajające jest elastycznym, bardzo miękkim materiałem, bez smaku i zapachu, który dzięki gładkiej powierzchni i idealnej przezroczystości ma bardzo higieniczny wygląd. Dzięki temu, że jest niezwykle odporny na wysokie temperatury (wygotowywanie) i promienie UV oraz temu, że nie zmienia się w kontakcie z tłuszczem zawartym w pokarmie, idealnie nadaje się do produkcji smoczków dziecięcych.

Silikon jest jednakże znacznie mniej wytrzymały na rozciąganie niż lateks oraz jest podatny na uszkodzenie ząbkami dziecka. Jeżeli powierzchnia zostanie naruszona, łatwo ulega dalszemu rozrywaniu. Dlatego też po zauważeniu nawet najmniejszych śladów uszkodzenia smoczek silikonowy należy wymienić na nowy.

Również z uwagi na to smoczki silikonowe do niedawna produkowane były tylko w rozmiarze 1 (0-6 mies.) i 2 (6-18 mies.). W wieku 18 miesięcy dziecko ma już coraz więcej ząbków i może łatwiej przegryźć smoczek i zadławić się jego częścią. Dlatego smoczki silikonowe w rozmiarze 3 (18-36 miesięcy), które NUK niedawno wprowadził do swojej oferty mają gumkę, która jest dodatkowo wzmocniona od wewnątrz - dla bezpieczeństwa Waszego dziecka!

Opinie

Napisz opinię

Smoczek uspokajający silikonowy NUK GENIUS

Smoczek uspokajający silikonowy NUK GENIUS

Uspokajające smoczki silikonowe dla dzieci w różnym wieku